Yüzünüzü Yaşlı Gösterecek Makyaj Hataları

Yüzünüzü Yaşlı Gösterecek Makyaj Hataları
Makyaj yapmanın çok farklı türleri var ve doğru ipuçlarıyla her çeşit makyajı rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Aşağıda bahsedilen numaralarla makyaj hatalarını en aza düşürmek mümkün... Makyajda yapılan hatalar kadınların olduğundan daha yaşlı görünmelerine neden oluyor. Makyaj, daha genç ve dinç görünmemizi sağlarken yapılan bu yanlışlar bizi birkaç yaş yaşlandırıyor.

Cilt Tonundan Daha Koyu Kapatıcı Uygulama
Cilt tonundan daha farklı koyu veya açık kapatıcı kullanmak sanki yüzümüze maske giymiş gibi görünüme neden oluyor. Yüzümüz için en uygun rengi yüzümüze yakın tonları birbirine karıştırarak test edebiliriz.Sıvı kapatıcıları yüz fırçası ile kullanmak yüzdeki topaklanmaya engel olacaktır.

Alt Kirpiklere Aşırı Sürülen Rimel
Alt kirpiklere çok fazla rimel sürmek gözlerde ağır ve yorgun bir ifade yaratacaktır. Bir ya da iki fırça darbesi yeterli olacaktır.

Yanlış Ruj Tonu
Küçük ve ince dudaklarda koyu renk rujlar dolgun bir görünüm veriyor. Hafif tonda doğal rujları kullanmaktan kaçınmalısınız. Dudakları olduğundan ince bir görünüm verecektir.

Gözlere Uygulanan Koyu Gölgeler
Dumanlı bir görünüm yaratmak için sadece gözlerin dış köşelerine koyu gölgeleme yapmak yeterli olacaktır. Kapağın üzerine uygulanan koyu gölgeleme gözlerin ağır ve yorgun görünmesine neden olur.

Alt Kapağı Uygulanan Eyeliner
Alt kapak içine koyu eyeliner uygulamak gözlerinizi dar görünmesini sağlar ve kapatır. Etkiyi önlemek için, hafif makyaj kalemi kullanın.

Yanaklara Uygulanan Allık<
Yumuşak ve doğal tonlar kullanılarak yüzün daha genç görünmesi mümkün olacaktır. Bu aynı zamanda romantik ve doğal görünmesini de sağlar. Elmacık kemiklerine uygulanan allık yüzü daha diri göstermektedir.

Kaşların Boyayla Fazla Vurgulanması
Kaşları büyütmek ve vurgulamak için uygulanan koyu renk yüzün daha yaşlı görünmesine neden olur.