Balık Kesim Gelinlik

Gelinlik kesimleri arasında en iddialı modeldir. Denizkızı gibi zarif ve kusursuz bir forma sahip bu modelin ayırt edici özelliği vücudun hatlarını göz alıcı bir şekilde ortaya çıkarmasıdır. Balık kesim gelinlikler ve abiyeler, modası geçmeyen ve kadınlar tarafından sürekli ilgi gören modellerden biridir.

Bu model kum saati forma sahip bayanlar için idealdir. Dolgun göğüsler, ince bel ve yuvarlak kalçalar balık kesim uygun en uygun vücut tipidir. Doğru vücut biçimiyle tamamlandığında en gösterişli prenses kesimden bile daha etkileyici görünebilir.
Tam balık ve yarım balık gelinlik olarak iki çeşit kesimi bulunmaktadır. Tam balık gelinliklerin başlıca özelliği dizlere kadar vücudu sımsıkı sarmalarıdır. Dizlerden sonra tıpkı bir denizkızı kuyruğu gibi açılarak genişler. Yarım balık gelinlik kesimi ise vücudu, kalçanın bitişine doğru saran modellerdir. Kullanımı ve hareket etmesi daha kolay bir modeldir. Bu tarz gelinliğin gövde kesimine karar verilirken modelin bütünlüğü göz önüne alınmalı ve bu doğrultuda tercihler yapılmalıdır.Gelinin isteğine göre balık kesimin üst bölümü straplez veya uzun dantel kollarla da tamamlanabilir. Balık form gelinliklerde, gösterişli kuyruk veya sırt dekoltesi ile muhteşem bir görünüm yaratabilirsiniz.